Víťazný kamión je už na ceste!

Víťazný návrh kamiónu v súťaži ADTRUCKS 2014 pre Magna Deti v núdzi už brázdi české a slovenské cesty!

Spoločnosť ADTRUCKS, ktorá v ČR a SR ponúka umiestnenie reklamy na návesoch kamiónov usporiadala druhý ročník súťaže v kreativite reklamných nápadov pre tieto netradičné nosiče. Do súťaže sa zapojili desiatky mladých študentov, grafikov, kreatívcov a fanúšikov, ktorí vytvorili spoločne viac ako dve stovky grafických návrhov. Odborná porota v zložení http://www.adtrucks.eu/porota2014.html vybrala za víťaza súťažný návrh študentky Ekonomickej Univerzity v Bratislave, Nikoly Scherhauferovej, pre slovenskú humanitárnu organizáciu Magna Deti v núdzi.

„Víťazstvo fotografie vnútorných utečencov z Južného Sudánu nás v MAGNE nie len potešilo, ale úprimne aj príjemne prekvapilo. Potešilo, nakoľko témam, ktorými sa zaoberá naša slovenská humanitárna organizácia už štrnásť rokov venuje pozornosť čoraz viac ľudí, dôkazom čoho je aj výber poroty. Príjemne prekvapilo tým, že koncept nie len kreatívne aplikoval realitu mnohých vnútorných utečencov, ktorí reálne žijú v lodných kontajneroch o veľkosti podobnej kamiónom ale aj tým, že Nikola zároveň vyzvala spoločnosť zamyslieť sa o závažnosti témy cez vlastnú sebareflexiu. Byť utečencom nie je dobrovoľný výber. Budúcnosť všetkých krajín je v dnešnej dobe málo predvídateľná a je dôležité uvedomiť si, že utečencom sa raz môže stať naozaj každý z nás, aj vo vlastnej krajine,“ hovorí Martin Bandžák, výkonný riaditeľ Magna Deti v núdzi.

„Tento návrh som si vybrala, pretože sa týka takejto citlivej a v spoločnosti málo preberanej témy. Od vyhlásenia súťaže mi bolo jasné, že návrh by mal byť originálny a s hlbšou myšlienkou. Som rada, že svojím návrhom som mala možnosť pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú. Bola som prekvapená z víťazstva môjho návrhu. Zapojených bolo mnoho šikovných a skúsených ľudí, preto som neočakávala vysoké umiestnenie. Myslím si, že konkurencia bola silná a preto si cením absolútne víťazstvo,“ povedala Nikola Scherhauferová, autorka víťazného návrhu.

Kamión s vizuálom Magna Deti v núdzi bude brázdiť české a slovenské diaľnice celých 6 mesiacov. V tomto časovom úseku kamión najazdí viac jako 70 000 kilometrov a mesačne ho bude mať možnosť vidieť viac jako 2 milióny ľudí.

Fotogaléria

Novinka

ADTRUCKS ďakuje partnerom 2. ročníku súťaže

Partner

Návrhy posielajte na

Copyright © 2014 ADTRUCKS s.r.o. | All Rights reserved